Промислове та цивільне будівництво

Цивільне будівництво, займаючись створенням об’єктів цивільного призначення, включає такі об’єкти як мости, шосейні дороги, залізниці та вокзали, швидкісні системи міського транспорту, тунелі, аеропорти, промислові підприємства, житлові будинки і адміністративні будівлі, готелі, гаражі, монументи, греблі, причали, канали, водні шляхи, іригаційні системи, водоводи і установки для обробки води, системи переробки сміття, промислових і комунальних стічних вод, берегоукріплювальні споруди, лінії електропередач і тощо.

 

Потреби цивільного будівництва вимагають проведення таких досліджень, як вивчення властивостей застосовуваних матеріалів, особливостей місцевості, в тому числі характеристик ґрунтів і різних гідравлічних параметрів. До галузі цивільного будівництва примикають такі дисципліни, як архітектура, іригація, транспорт, ґрунтознавство, геодезія, гідрологія, а також технологія будівництва в різних умовах експлуатації, включаючи сейсмонебезпечні зони.

 

Об’єкти, що зводяться в ході цивільного будівництва, можуть бути капітальними і тимчасовими. До перших відносяться всі будівлі і споруди, передбачені проектно-кошторисною документацією і є невід’ємною частиною споруджуваного комплексу. Тимчасовими вважаються будівлі і споруди, збудовані на час проведення будівельно-монтажних робіт. Це можуть бути тимчасові під’їзні дороги, побутові приміщення та інші об’єкти, призначені для створення необхідних умов будівельникам на весь період роботи. По закінченню будівництва тимчасові об’єкти підлягають демонтажу і прибираються з території.

 

Для початку будівельних робіт на території України необхідно отримати дозвіл на виконання будівельних робіт. Будь-які будівництво без оформлення вище зазначених документів називається “Самобудом” або самочинне будівництво. Таку нерухомість заборонено вводити в експлуатацію чи овормлювати на неї право власності.